Turkish English

YATIRIMLAR BİR BİR YÜKSELİYOR

  Bölgemizde tarımsal ticareti güçlendirecek, üreticinin emeği ürünlerini daha iyi fiyata pazarlamasına imkan sağlayacak olan lisanslı depo projesi inşaatlarında sona gelindi.

Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı; Boğazlıyan Ticaret Borsasının amacının borsa olarak üyelerinin, üreticilerin, paydaşların işlerini kolaylaştırmak, bölge üretimine katma değer yaratmak olduğu ifade ederek, bölgemiz üreticilerine hizmet verecek olan Borsamız üyesi; ESERLER LİDAŞ TARIM ÜRÜNLERİ VE LİSANSLI DEPOCULUK ve
POLAT AGRO LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş.’ye yatırımları için teşekkür etti. Halıcı; Emeği ve hizmeti geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Gerçekleştirilen yatırımlar; bölgemizin gurur kaynağıdır. Bu eserin yıllarca ülkeye ve bölgeye hizmet edecek büyük bir yatırım olduğu belirten Halıcı; Bizlere düşen görev bu değerleri korumak, işlevini ve hizmet kalitesini arttırmaktır.”dedi.
Boğazlıyan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı; “27.500 ton kapasiteye sahip ESERLER LİDAŞ TARIM ÜRÜNLERİ VE LİSANSLI DEPOCULUK ve 45.000 ton kapasiteye sahip POLAT AGRO LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş.’ye ait bu depolar ülke tarımının geleceği olan lisanslı depoculuk sisteminin temel taşlarını oluşturmaktadır.
Bölgedeki tarımsal faaliyetler ve ekonomiye büyük katkısı olacak üyelerimize ait lisanslı depolar sayesinde, çiftçi, tüccar ve sanayici arasındaki ilişkiler daha da güçleneceğine inancım tamdır.
Borsa olarak, Bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacak, insanlarımızın gelir ve refah düzeyini yükseltmek amacıyla yapılacak her yatırımda yanlarındayız. Tesislerin hayırlara vesile olması diliyorum. dedi.
Not: ESERLER LİDAŞ TARIM ÜRÜNLERİ VE LİSANSLI DEPOCULUK ve POLAT AGRO LİSANSLI DEPOCULUK A.Ş. bu sezonda ürün alımına başlayacaktır.